6 lip 2021 6 min czytania

CTR. Kiedy jest dobry i jak go zwiększyć?

CTR. Kiedy jest dobry i jak go zwiększyć?
Spis treści

Możemy mieć różne cele podczas prowadzenia kampanii, sprzedaż, leady, obejrzenia video, jednak, żadnego z tych celów nie zrealizujesz, jeśli nie będziesz generować klików dobrej jakości. Pomocnym do tego wskaźnikiem będzie CTR.

W większości przypadków ludzie muszą kliknąć Twoją reklamę, aby otrzymać wartość, a następnie wygenerować wartość dla Twojej firmy. Możesz ocenić, jak dobrze sobie radzisz, monitorując współczynnik klikalności lub CTR w Google Ads. Zanim zagłębimy się w temat, wyjaśnijmy, co właściwie oznacza współczynnik klikalności (CTR).

„CTR to po prostu stosunek ludzi, którzy kliknęli Twoją reklamę Google, gdy ją zobaczą”

„Oblicza liczbę kliknięć w stosunku do wyświetleń w całej kampanii lub dla każdego słowa kluczowego. Wyższe współczynniki klikalności generują większy ruch i poprawiają Wyniki Jakości (co obniża koszty). ”

Ok, wiemy, co to jest współczynnik klikalności, ale jeśli zaglądasz do swojego panelu, skąd wiesz, który wynik jest „dobry”, a które kampanie wymagają poprawek?

Tutaj z pomocą przychodzą nam badania, które zrobiła firma databox i na podstawie ankiet marketerów zapytała jaki jest dobry CTR na ich kampaniach?

żródło: databox

Okazało się, że prawie 30% marketerów uważa, że „dobry” współczynnik klikalności w Google Ads mieści się między 3% a 5%, a ok 18% dobry wynik to 6-10%. Co najważniejsze, prawie nikt nie określił dobrego CTRu na poziomie 2-3%, co oznacza, że te 3% to jest absolutne minimum do wyciśnięcia. Oczywiście, CTR jest mocno uzależniony od typu słowa kluczowego i czasami nie uda nam się go utrzymać na dobrym poziomie ale są też słowa brandowe, gdzie ten CTR może być na poziomie 50%.

Jak poprawić CTR?

Weź na celownik swój Wynik Jakości

Zajrzyj do swojego konta Google Ads, a zobaczysz mnóstwo innych  danych obok CTR. Niektóre z tych danych wpływają jednak na CTR – w tym Wyniki Jakości. Pomoże to w uzyskaniu wyższego współczynnika klikalności, ponieważ reklamy są wyświetlane wyżej w wyszukiwaniach i jest bardziej prawdopodobne, że będą powiązane z wyszukiwanymi słowami kluczowymi. Potwierdzają nam to badania SEO, gdzie jasno widać że im wyżej jesteśmy w wynikach wyszukiwania, tym wyższy jest CTR co w sumie jest logiczne.

Wynik Jakości można zdefiniować jako miarę CTR w stosunku do konkurencji. Gdy CTR jest wyższy niż CTR konkurencji, nagradzane są Wynikami Jakości 10/10. To jest powód, dla którego hasła związane z marką zawsze uzyskują najwyższe Wyniki Jakości, a licytowanie na warunkach konkurencji często daje najgorsze Wyniki Jakości. Twoi konkurenci nie mogą uzyskać wyższego CTR niż Ty w odniesieniu do Twojej marki, tak samo jak nie możesz uzyskać lepszego CTR dla ich marki.

Podsumowując,  Najważniejszą rzeczą, na której możesz się skupić podczas konfigurowania Google Ads, jest poprawa Wyniku Jakości, który jest obliczany na podstawie popularności i rzeczywistych szans na uzyskanie pozycji w rankingu dla wybranych słów kluczowych”.

Stwórz oddzielne grupy reklam per lokalizacja

Jedną z technik skutecznego zwiększania CTR jest skonfigurowanie wielu grup reklam dla konkretnego rynku podczas konfigurowania kampanii. Zwykle domyślne ustawienie to„ Użytkownicy znajdujący się w określonej lokalizacji geograficznej lub nią zainteresowani ”, co oznacza, że osoby spoza Twojego rynku mogą oglądać Twoje reklamy. Ale zazwyczaj wybieramy zmianę na „Użytkownicy w określonej przez Ciebie lokalizacji geograficznej. Skonfigurowanie wielu grup reklam w oparciu o różne regiony jest bardziej sprecyzowane i dokładniejsze w kierowaniu na użytkowników. Stosując to na poziomie kampanii, jesteśmy w stanie dostosować nasze reklamy tak, aby automatycznie zawierały nazwę miasta, z którego wyszukują lub które uwzględniają w wyszukiwanym haśle.

Rozważ zwiększenie budżetu

Kiedy prowadzisz kampanie Google Ads, prawdopodobnie będziesz mieć na uwadze budżet. Po zwiększeniu budżetu możesz zauważyć wzrost CTR i pozycji. To silny pozytywny sygnał dla Google. Nie musisz koniecznie wydawać tego budżetu, bo może on w 100% pokrywać popyt na zapytania.

Kieruj reklamy na słowa kluczowe o małej lub średniej liczbie wyszukiwań

Liczba wyszukiwań słowa kluczowego wskazuje, ile osób szuka tego wyrażenia w każdym miesiącu. Kierowanie reklam na najpopularniejsze hasła jest łatwe. Chcesz, aby więcej osób widziało Twoje reklamy Google, prawda? Jednak słowa kluczowe, które mają mniej kliknięć, ale wysokie konwersje, mogą gwałtownie zwiększyć liczbę konwersji, a konkurencja będzie znacznie mniejsza niż w przypadku słów kluczowych o dużym ruchu.

Ponadto słowa kluczowe generujące duży ruch w sieci wyszukiwania, ale mające niskie konwersje to w zasadzie kosztowne bezużyteczne niewypały. Oczywiście, będziesz mieć kliki i wejścia na stronę, ale nic nie sprzedajesz swoim klientom. Na przykład słowo kluczowe „jak zrobić własną pastę do zębów” nie ma na celu wyszukiwania pasty do zębów a co mówić o jej sprzedaży?

Użyj wykluczających słów kluczowych, aby wyeliminować nietrafne zapytania

„ednym z najczęstszych błędów popełnianych przez nowych reklamodawców jest użycie opcji dopasowania przybliżonego”. Nie chcesz, aby Twoja reklama docierała do jak największej liczby osób; chcesz je przedstawiać tylko najbardziej odpowiednim użytkownikom. Aby jeszcze bardziej zawęzić pulę najbardziej odpowiednich użytkowników, możesz dodać wykluczające słowa kluczowe, aby uniemożliwić niektórym użytkownikom wyświetlanie Twoich reklam. Dlatego zalecam również stosowanie wykluczających słów kluczowych, aby wyeliminować nietrafne zapytania. Daje to pewność, że reklamy w wyszukiwarce są zgodne z zamiarami wyszukiwania Twojej kampanii i zamiarami wyszukiwania użytkownika.

Użyj narzędzia do wstawiania słów kluczowych – keyword insertion tool

Jedną z korzystnych wskazówek jest wykorzystanie funkcji wstawiania słów kluczowych w celu ulepszenia tekstu reklamy i uzyskania lepszego CTR. Ta funkcja umożliwia reklamie dynamiczną zmianę z ustawionego tekstu reklamodawcy na frazę, którą użytkownik faktycznie wpisuje w wyszukiwarce Google. Na przykład tekst reklamy może brzmieć„ domy na sprzedaż ”. Jednak w przypadku wstawiania słowa kluczowego ta sama reklama może zostać napisana, aby pokazać użytkownikowi reklamę zawierającą konkretne miasto, którego szukają, oraz „domy na sprzedaż”. Dzięki temu Google może zmienić tekst reklamy na określone wyszukiwanie użytkownika, które z kolei jest bardziej prawdopodobne, że kliknie, ponieważ teraz będzie ono odzwierciedlać dokładne zapytanie.

Niech nagłówek będzie oparty na pytaniu

Gdybym miał wybrać jeden ze sposobów na poprawę CTR, byłby to atrakcyjny i wyróżniający się tekst reklamy. Jeśli chodzi o tekst reklamy, większość reklamodawców koncentruje się na wstawianiu słowa kluczowego. Ale powinieneś raczej zadać pytanie, które bezpośrednio odnosi się do intencji.

Na przykład, jeśli wyświetlasz reklamę słowa kluczowego„ usługi elektryków ”, zamiast mówić„ Najlepszy elektryk w [lokalizacja] ”, wypróbuj nagłówek„ „Szukasz najlepszego elektryka w [lokalizacja?]”.

Zwiększa to CTR poprzez zaintrygowanie użytkownika („ Chcesz w łatwy sposób rozwiązać problemy z SEO? ”), A także tworzy poczucie empatii w odniesieniu do konkretnego problemu, który czytelnik chce rozwiązać . Prowadzi to do większej liczby kliknięć przy tym samym budżecie.

Uwzględnij liczby w nagłówkach reklam

Często okazuje się, że świetnym sposobem na poprawę współczynnika klikalności w Google Ads jest umieszczanie liczb w nagłówkach reklam.

.Może to być coś w rodzaju dodania wartości procentowej do tekstu reklamy. Być może „10% taniej online” lub „w 100% nadające się do recyklingu”. Za każdym razem, gdy przeprowadzaliśmy testy podziału tekstu reklamy dla naszych klientów, prawie zawsze widzieliśmy znacznie lepszy CTR odmian reklamy, które zawierają wartość liczbową.

Dołącz licznik czasu do treści reklamy. Stwarza to poczucie pilności dla użytkowników. Ponadto, ponieważ jest dynamiczny, wyróżnia się na tle reklam konkurencji.Jeśli potencjalny klient zdecyduje się sprawdzić reklamę później, jest szansa, że nigdy więcej nie zobaczy tej reklamy. Musisz więc tworzyć treści, które zainspirują widza do natychmiastowego kliknięcia.

Kolejną wskazówką dotyczącą poprawy CTR w Google Ads jest dodanie do nich liczników czasu. Oprócz oferowania sprzedaży i rabatów, daj swoim docelowym odbiorcom poczucie pilności za pomocą dodania timerów, aby można było ich zmusić do skorzystania lub przynajmniej sprawdzenia Twoich ofert. W naszej branży stosujemy tę strategię, aby pozyskać nowych klientów, oferując bezpłatne konsultacje w ograniczonym czasie.

Użyj swojej marki (zastrzeżonej i chronionej prawem autorskim)

„Konsumenci są świadomi marki”. To ma sens, że ufają markom, które znają, ale okazuje się, że sama sugestia autorytetu i reputacji może mieć pozytywny wpływ na postrzeganie przez konsumentów marek, których nie znają. Możesz wykorzystać ten zabawny fakt z psychologii, upewniając się, że w Twojej reklamie Google pojawia się odpowiedni znak towarowy i prawa autorskie.

Jeśli Twoja marka lub produkt jest zarejestrowany, objęty prawem autorskim lub znakiem towarowym, pamiętaj o umieszczeniu odpowiedniego symbolu obok odpowiedniego słowa w nagłówku lub opisie. Może to podkreślać Twoją zasadność, co może prowadzić do wrodzonego zaufania, które może spowodować poprawę współczynnika klikalności.

Udało Ci się zarejestrować.
Witaj ponownie. Udało Ci się zalogować.
Udało Ci się zapisać do Mateusz Baranowski Growth Marketing & Growth Hacking blog.
Twój link wygasl.
Udało się. Sprawdź swoją skrzynkę mailową, na którą wysłaliśmy magiczny link. Prawdopodobnie wiadomość będzie po angielsku - nie przejmuj się. To jedyne ograniczenie tego systemu ;
Udało się. Twoje informacje o płatności zostały zaktualizowane.
Twoje dane o płatności nie zostały zaktualizowane.