19 wrz 2021 1 min czytania

Przydatne wtyczki do Google Chrome dla Growth Hackera

Spis treści

Dostałem pytanie, z jakich wtyczek do przeglądarki korzystam? Faktycznie, to mnie uświadomiło, że pasek wtyczek w Chrome zajmuje ponad 1/3 przestrzeni względem inputu do wpisywania adresów www!

Skoro jest się czym podzielić, to się dzielę:

Google Tag Assistant - wtyczka umożliwiająca sprawdzenie poprawności działania skryptów Google (Ads, Analytics, Tag Manager). Poza możliwością sprawdzenia czy w ogóle one działają, jest możliwość nagrania sesji na stronie, co następnie pozwala na sprawdzenie czy skrypty odpalają się odpowiednio względem wykonanego zdarzenia.

Facebook pixel helper - podobnie jak wyżej, tylko w środowisku Facebooka, można sprawdzić poprawność działania piksela FB oraz eventów z nim związanych.

SimilarWeb - wtyczka pozwalająca na szybko sprawdzić potencjalny ruch na stronie, na której aktualnie jesteśmy. Nie nadaje się do głębokich benchmarków, jednak świetnie się przydaje do sprawdzania czy np. konkurent jest w ogóle wart uwagi pod kątem trafficu (ma więcej ode mnie? Skąd pozyskuje traffic?).


Effin A/B test calculator - wtyczka pozwalająca na szybkie obliczenie współczynników konwersji moich testów A/b i określenie zwycięzcy.

BuildWith - zdarza się, że kiedy należy wdrożyć kilka zmian an stronie klienta, ten nie wie nawet o używanej technologii na stronie (bo nie musi). Ta apka jest właśnie do weryfikacji technologii, na czym postawiona jest strona.

Clear Cache - zdarza mi się stawiać Landing Pages, głównie do testów A/B gdzie wprowadzamy małe zmiany. Ta wtyczka, jak nazwa wskazuje, czyści cache, więc mam pewność ze oglądam najnowszą wersję moich landingów.

Keywords everywhere - wtyczka, która po wpisaniu czegokolwiek w Google wurzyca mi od razu propozycje innych słów kluczowych oraz trendy mojego zapytania. Bardzo fajne, znacznie mniej korzystam z planera słów kluczowych dzięki tej wtyczcce.

Udało Ci się zarejestrować.
Witaj ponownie. Udało Ci się zalogować.
Udało Ci się zapisać do Mateusz Baranowski Growth Marketing & Growth Hacking blog.
Twój link wygasl.
Udało się. Sprawdź swoją skrzynkę mailową, na którą wysłaliśmy magiczny link. Prawdopodobnie wiadomość będzie po angielsku - nie przejmuj się. To jedyne ograniczenie tego systemu ;
Udało się. Twoje informacje o płatności zostały zaktualizowane.
Twoje dane o płatności nie zostały zaktualizowane.